Ödev yaptırma sitesi Genel İntihal raporu ve intihal düşürme yapılır

İntihal raporu ve intihal düşürme yapılır

İntihal Raporu ve intihal düşürme yapılır. İntihal raporu almak istiyorum diyorsanız, nasıl alabilirim, nereden alabilirim, intihal raporu alabileceğim yerler var mı diyorsanız arayın en kısa zamanda intihal raporu verelim.

İntihal Raporu ve İntihal düşürme yapılır

Tez, proje ve ödev hazırlayan öğrencilerin ortak endişesi yüksek benzerliktir. Yazım aşamasında alıntıların benzerlik oranına dikkat etmeyen öğrenciler, tez danışmanının kontrolünden sonra şok ile karşılaşmaları normaldir. Bu nedenle intihal raporu alıp intihali düşürmeniz gerekir.

Benzerlik Raporu alırken dikkatli olun

İntihal raporu alırken dikkat etmeniz gereken konu, depo özelliğinin kapalı olmasıdır. Depo kısmının özellikle kapalı olmasına dikkat edin. Aksi takdirde, teziniz veri tabanına kaydedilip yüksek oranda benzerlik oranı çıkmasına neden olacaktır.

İntihal raporu nasıl alınır

Tezinizi yazdınız ya da projenizi tamamladınız. Ancak alıntı oranını bilmiyorsunuz. Bu durumda ne yapmanız gerekir.? Benzerlik testi yapıp belge  almanız lazım. İntihal raporu almak için turnitin programına ihtiyacınız olacak.

En hızlı, en doğrusu hangisi?

En hızlı ve yüzdelik dilimleri en iyi veren iki intihal programı var. Bunlar Turnitin ve iThenticate’tir. Aynı firmaya ait iki yazılımdır. Turnitin tez ve projeler için benzerlik ölçümü yaparken iThenticate ise sadece ödevleri kontrol etmektedir.

İntihal yüksek çıktı ne yapmalıyım

Turnitinden rapor aldınız ancak oran yüksek çıktı. Bu durumda ne yapmalısınız? Benzerlik oranını %20 nin altına çekmeniz lazım. Benzerlik nasıl düşer? şimdi bu soruya yanıt verelim.

Benzerlik yüksek çıktıysa özgünleştirme yapmalısınız

Peki bunu nasıl yapmanız gerekir. İntihal raporunda kırmızı ve diğer renklerde benzer yerleri göreceksiniz. Bunları tespit edip kendi cümleleriniz ile yeniden yazmanız lazım. Bu şekilde renkli yerleri yazarak yok etmeniz gerekir.

İntihal düşmüyor ne yapmalıyım

Yeniden yazmama rağmen benzerliği düşüremiyorum. Bu durumda ne yapmalıyım. Yapmanız gereken bizi aramaktır. İntihal düşürme teknik bir iştir. Birçok farklı yöntem kullanarak yapılır. Bu metotları uygularken dikkatli olmanız gerekir. Anlamı değişmeden yazmak kolay değildir.

İntihal raporu yüzdesi kaç olması lazım

Türkiye’deki üniversitelerde kabul edilen oran %20 dir. Bazı enstitüler ise %30 hatta %40 kabul etmektedir. Bunun nedeni kanun maddeleridir. Dipnotlu çalışmalarda olduğu gibi yazılması gerekir. Bu da hali ile benzerlik oranını yükseltir. %20 ile %40 arasında değişliklik gösterir. Yüksek çıkması halinde intihal düşürme yapmalısınız.

İntihal raporu nasıl yorumlanır

Benzerlik raporu elinizde geldiğinde PDF dosyasına göz atın. Renkli yerler ile yanında numaralar göreceksiniz. Renkler, benzer olan yerleri gösterir. Yanındaki numaralar da takibi kolay olsun diye verilen referans numaralarıdır. Şimdi raporum en altına gelin. Yukarı doğru çıkarak intihal raporunun %lik kısmının yazıldığı yere gelin. Burası sizin için önemlidir. Burada aşağı doğru baktığınızda referans numarası ile renklerin örtüştüğünü göreceksiniz

Kaynakça intihale girer mi

Kaynakça intihale girerken çıkartılır. Bu çıkarma işlemini turnitin ve iThenticate kendisi de yapmaktadır. Kaynakçanın rapora girmemesinin nedeni; olduğu gibi yazılması gerekir. Aksi takdirde akademik tez, proje yazılması söz konusu olamaz.

Alıntılar intihal raporundan çıkarılır mı

Bazı üniversiteler, enstitüler alıntıların da çıkarılmasını ister. Yüzdelik verirken, alıntılar ve kaynakçaolmadan %10, alıntı ve kaynakça dahil %20 gibi oran verilir. Bazı durumda tez hocaları, tek bir kaynaköa yüzdelik sınır da getirebilir. Mesela, tek kaynaktan alıntı %3 ü geçemez gibi. Yüksek olması halinde intihal düşürme ile sorun çözülür.

Tezim veritabanına kaydedildi ne yapmam gerekir

Teziniz için benzerlik raporu alırken dikkat etmeniz gerekir. Bir arkadaşınızdan ya da akademisyen arkadaşınızdan rica ile benzerlik belgesi almayın. Eğer veritabanı açık ise, alınan kurum veritabanına kaydedilir. Böyle bir durumda kendi üniversitenizde rapor aldığınızda %100 ile %90 arasında bir oran ile karşılaşırsınız.

Böyle durum ile karşılaşan yüzlerce öğrenciye danışmanlık yaptık. Bu durumda kurtulmanın yolu veritabanından çıkarılması gerekir. Hangi üniversiteden rapor alındıysa raporum ID numarasını vererek kaldırılmasını istemeniz lazım Bu da yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Veritabanından silindikten sonra kendi üniversitesinden sağlıklı rapor alabilirsiniz.

İntihal raporu almak istiyorum

Turnitin ya da iThenticate intihal raporu almak istiyorum diyorsanız bize ulaşmanız yeterlidir. 1 saat gibi süre içinde pdf benzerlik raporunu teslim ediyoruz. Veritabanı kapalı olduğu için sorun yaşamazsınız.

Related Post